Co znamenají štítky PEGI?

 PEGI 3

PEGI 3

Obsah her s hodnocením PEGI 3 je považován za vhodný pro všechny věkové skupiny. Hra by neměla obsahovat žádné zvuky ani obrázky, které by mohly malé děti vyděsit. Velmi mírná forma násilí (v komickém kontextu nebo v dětském prostředí) je přijatelná. Nesmí zaznít žádné špatné jazyky.

PEGI 7

PEGI 7

Do této kategorie by měl spadat herní obsah se scénami nebo zvuky, které mohou být pro mladší děti děsivé. Velmi mírné formy násilí (naznačené, nepodrobné nebo nerealistické násilí) jsou pro hru s hodnocením PEGI 7 přijatelné.

PEGI 12

PEGI 12

Do této věkové kategorie by měly spadat videohry, které zobrazují násilí trochu názornější povahy vůči fantasy postavám nebo nerealistické násilí vůči lidským postavám. Mohou se vyskytovat sexuální narážky nebo pózování, zatímco jakékoli vulgární výrazy v této kategorii musí být mírné.

PEGI 16

PEGI 16

Toto hodnocení se použije, jakmile zobrazení násilí (nebo sexuální aktivity) dosáhne fáze, která vypadá stejně, jako by se dalo očekávat v reálném životě. Použití vulgárních výrazů ve hrách s hodnocením PEGI 16 může být extrémnější, přičemž může být přítomno i užívání tabáku, alkoholu nebo nelegálních drog.

PEGI 18

PEGI 18

Klasifikace pro dospělé se použije, když míra násilí dosáhne stadia, kdy se stane zobrazením hrubého násilí, zjevně bezdůvodného zabíjení nebo násilí vůči bezbranným postavám. Do této věkové kategorie by také měly spadat glamorizace užívání nelegálních drog a simulace hazardních her a explicitní sexuální aktivity.

SPECIFICKÉ ZNAČKY PEGI ZNÁZORŇUJÍCÍ OBSAH HRY

Violence

Hra obsahuje vyobrazení násilí. Ve hrách s hodnocením PEGI 7 to může být pouze nerealistické nebo nedetailní násilí. Hry s hodnocením PEGI 12 mohou zahrnovat násilí ve fantasy prostředí nebo nerealistické násilí vůči lidským postavám, zatímco hry s hodnocením PEGI 16 nebo 18 mají stále realističtěji vypadající násilí.​

Bad Language

Hra obsahuje vulgární mluvu. Tuto značku lze nalézt u her s hodnocením PEGI 12 (mírné nadávky), PEGI 16 (např. sexuální nadávky nebo rouhání) nebo PEGI 18 (např. sexuální nadávky nebo rouhání).

Fear

Tato značka se může objevit jako „Strach“ u her s PEGI 7, pokud obsahuje obrázky nebo zvuky, které mohou být děsivé nebo děsivé pro malé děti, nebo jako „Hrůza“ u her s vyšším hodnocením, které obsahují střední (PEGI 12) nebo intenzivní a trvalé (PEGI 16) hororové sekvence nebo znepokojivé obrázky (nemusí nutně zahrnovat násilný obsah).

Gambling

Hra obsahuje prvky, které podporují nebo učí hazardní hry. Tyto simulace hazardních her se týkají hazardních her, které se běžně provozují v kasinech nebo hernách. Některé starší tituly lze nalézt s PEGI 12 nebo PEGI 16, ale PEGI v roce 2020 změnila kritéria pro tuto klasifikaci, takže nové hry s tímto druhem obsahu mají vždy PEGI 18.

Sex

Tato značka obsahu může doprovázet hodnocení PEGI 12, pokud hra obsahuje sexuální pózy nebo narážky, hodnocení PEGI 16, pokud dochází k erotické nahotě nebo pohlavnímu styku bez viditelných genitálií, nebo hodnocení PEGI 18, pokud je ve hře explicitní sexuální aktivita. Zobrazení nahoty v nesexuálním kontextu nevyžadují konkrétní věkové hodnocení a tento deskriptor by nebyl nutný.

Drugs

Hra odkazuje nebo zobrazuje užívání nelegálních drog, alkoholu nebo tabáku. Hry s tímto popisovačem obsahu jsou vždy PEGI 16 nebo PEGI 18.

Discrimination

Hra obsahuje vyobrazení etnických, náboženských, nacionalistických nebo jiných stereotypů, které pravděpodobně podněcují nenávist. Tento obsah je vždy omezen na hodnocení PEGI 18 (a pravděpodobně porušuje vnitrostátní trestní zákony).

In-game Purchases

Hra nabízí hráčům možnost nákupu digitálního zboží nebo služeb za měnu v reálném světě. Takové nákupy zahrnují další obsah (bonusové úrovně, oblečení, překvapení, hudba), ale také upgrady (např. pro deaktivaci reklam), předplatné aktualizací, virtuální mince a další formy herní měny.
Tato značka obsahu je někdy doprovázena dalším upozorněním, pokud nákupy ve hře zahrnují náhodné položky (jako jsou loot boxy nebo balíčky karet). Placené náhodné položky zahrnují všechny herní nabídky, u kterých hráči před nákupem přesně nevědí, co dostávají. Lze je zakoupit přímo za skutečné peníze a/nebo vyměnit za virtuální měnu ve hře. V závislosti na hře mohou být tyto předměty čistě kosmetické nebo mohou mít funkční hodnotu.
Oznámení se vždy zobrazuje pod štítkem věku a popisy obsahu nebo v jejich blízkosti:

Paid Random Items Notice